A szenvedés nélküli önkontroll titkai
I. rész * Újévi fogadalmak
A jeles dátumok lehetnek mérföldkövek az életünkben, és lehetnek fontos változások kiindulópontjai. Meg tud történni!
Ha belefáradtál a hagyományos fogadalmakba a fogyókúráról, egészséges életmódról, a hitelkártya adósságok rendezéséről és az anyagi felemelkedésről, itt van egy, a szokásostól némiképp eltérő megoldás a 2020-as év elindításához:
- Mindenek előtt készíts egy listát a Sorsod jelentősebb 2019-es adományairól, amelyekért hálát érzel a szívedben.
- A második lista szóljon a 2019-es év azon sikereiről, kiugró teljesítményeiről, amelyek kihívást jelentettek, és átlag feletti akaraterőt, bátorságot igényeltek tőled. Vedd fel erre a listára a feledhetetlenül szép, különösen derűs, humoros eseményeket is. Az emlékezéssel nyomatékosítsd az érintett erőforrásaidat (kiemelkedő képességeidet, szokásaidat, kreativitásodat, stb.).
- Képzeld el a 2020-as évre vonatkozó 5 legfontosabb célodat. Lásd őket külön-külön úgy, hogy megvalósultak, és éld át intenzíven az efölötti diadal, lelkesültség és öröm érzését.
- Ezek után a jövőbeni Éned (2021. jan. 1-re datálva) írjon egy levelet a jövőből a mostani Énednek. A leveledben vegyél sorra minden megvalósult célt és tervet részletesen, és fejezd ki elismerésedet mostani önmagadnak az erőfeszítésért, kitartásért és az eredeti ötletekért.
- Keress valakit, akit tisztelsz, akinek adsz a véleményére és aki érzelmileg is közel áll hozzád. Beszéld meg vele a céljaidat, terveidet. Kérd ki a véleményét. Tudd meg, szerinte mi az, amiben változnod kell ahhoz, hogy ténylegesen teljesíthesd a vágyaidat.
- A következő lépésben készítsd el a konkrét terveket, számokkal, határidőkkel, költségekkel, ill. kézzel fogható, beazonosítható jellemzőkkel, mutatókkal. Feltétlenül legyen meg írásban. Amit nem írsz le, olyan, mint ha nem is létezne.
- Tervezd meg a jutalom-programokat is, amelyekben újratöltődsz, ill. amelyekben nemesedik a lelked. (A jótékonysági akcióid nem várt erővel tudják szolgálni a felemelkedésedet. Jó karma...)
A tervezést ne zárd le az első alkalom után. Szánj rá 2 hetet ezek intenzív csiszolására, finomítására. Később is kezeld őket egészséges rugalmassággal.
A célokat úgy határozd meg, hogy ténylegesen a te épülésedről szóljanak, ne pedig mások rád vonatkozó elvárásairól. Minden egyes cél esetén tisztázd, miért jó, miért fontos az a változás, teljesítés neked. Az a jó cél, amiben nincs „görcsölés”, és fokozatos a terhelés; ahelyett, hogy nyomasztana, már a gondolata is feldob.